Οι κολυμβητικές επιτυχίες της ΝΕΠ αυτό το καλοκαίρι είναι ασταμάτητες!

Τα «δελφίνια» αναδείχθηκαν πρώτη δύναμη σε επίπεδο Περιφέρειας στους Θερινούς Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών που πραγματοποιήθηκαν το Σάββατο στην Αμαλιάδα (από τις 15 ομάδες που πήραν μέρος και κατέκτησαν έστω ένα μετάλλιο).

Οι νεαροί κολυμβητές, μάλιστα, πανηγύρισαν «βροχή» μεταλλίων, 51 συνολικά (24 χρυσά, 17 ασημένια, 10 χάλκινα), κατακτώντας την σχετική πρωτιά με μεγάλη απόσταση από τη δεύτερη ομάδα (36 μετάλλια).

Για μια ακόμη φορά αποτυπώθηκε η εξαιρετική δουλειά που γίνεται στο κολυμβητικό τμήμα της ΝΕΠ και ειδικά στην Προαγωνιστική ομάδα από τους Γιώργο Μιχαλόπουλο και Γιάννη Σαλογιάννη.

Να σημειωθεί, επίσης, ότι οι απουσίες ήρθαν παρά τις απουσίες της ΝΕΠ (Αφρ. Μπιτσάκου, Παπαδημητρίου, κ.ά.).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΑΤΟΜΙΚΑ

1  Γκόρκου Δήμητρα  2009  50 Ελεύθ. 42.00 8η  50 Ύπτιο 52.59 7η    

2  Καλογερή Μαρίζα  2009  50 Πρόσθ. 44.87 1η  100 Πρόσθ. 1.38.92 3η    

3  Κουρής θεοφάνης  2009  50 Ελεύθ. 29.93 2ος  50 Πεταλ. 32.63 2ος    

4  Λάζαρη Μαρίνα - Λαμπρινή  2009  50 Ύπτιο 37.93 1η  100 Ύπτιο 1.25.69 2η    

5  Μπουσίου Έλένη  2009  200 Ελεύθ. 2.58.88 5η  50 Πεταλ. 43.69 3η    

6  Τασιούλας Σωτήρης  2009  50 Πεταλ. 39.96 4ος  100 Πε-ταλ. 1.35.33 2ος    

7  Αθανασόπουλος Σπύρος  2010  50 Πρόσθ. 46.41 4ος  100 Πρόσθ. 1.43.78 5ος    

8  Γεωργακάκη Μαρίνα  2010  50 Ελεύθ. 31.91 1η  50 Πε-ταλ. 36.14 1η    

9  Γιωτοπούλου Μαρία  2010  100 Ελεύθ. 1.20.20 1η  100 Ύ-πτιο 1.35.44 5η    

10  Ζαφειροπούλου Ιόλη  2010  50 Πρόσθ. 43.00 1η  100 Πρόσθ. 1.33.44 1η    

11  Καραγιάννη Ήρα  2010  50 Πεταλ. 39.97 4η  50 Πρόσθ. 47.03 5η    

12  Καρακάσης Άγγελος   2010  50 Ύπτιο 42.11 2ος  100 Ύ-πτιο 1.30.88 3ος    

13  Κοντάκου Ανδριάννα  2010  50 Ύπτιο 37.11 1η  100 Ύ-πτιο 1.22.14 1η    

14  Κουρή Ελευθέρια  2010  50 Ελεύθ. 33.67 2η  50 Πεταλ. 38.54 3η    

15  Μιχαλοπούλου Δήμητρα  2010  50 Πρόσθ. 44.98 2η  100 Πρόσθ. 1.41.25 3η    

16  Παπαγιαννοπούλου Ηρώ  2010  50 Ελεύθ. 40.88 7η  50 Ύπτιο 49.56 2η    

17  Πλούμη Φιλίππα  2010  50 Πεταλ. 37.46 2η  50 Πρόσθ. 46.11 4η    

18  Σταθόπουλος Ορέστης  2010  50 Πρόσθ. 45.52 1ος  100 Πρόσθ. 1.37.59 1ος    

19  Αναστασίου Γιώργος   2011  50 Ύπτιο 42.92 2ος  100 Ύ-πτιο 1.30.93 1ος    

20  Ζάγκλα Θεοδώρα  2011  50 Ελεύθ. 46.53  50 Ύπτιο 52.97 5η    

21  Κανδηλιώτη Δέσποινα  2011  100 Ελεύθ. 1.31.51 3η  100 Ύ-πτιο 1.36.31 2η    

22  Κάππας Θεόδωρος  2011  100 Ύπτιο 1.32.43 3ος  100 Πρόσθ. 1.38.75 2ος    

23  Κάτση Μαρία  2011  100 Ελεύθ. 1.33.64 4η  50 Πρόσθ. 54.93 4η     

24  Μαργαρίτη Ραφαέλα  2011  50 Πεταλ. 44.38 2η  50 Πρόσθ. 50.93 3η    

25  Μπουσίου Γεωργία  2011  50 Ελεύθ.39.24 2η  50 Ύπτιο 53.03 6η    

26  Πασβαδίδης Δημήτρης  2011  100 Ελεύθ. 1.22.28 3ος  100 Ύ-πτιο 1.32.63 4ος    

27  Φωτεινόπουλος Γιώργος  2011  50 Πρόσθ. 47.99 2ος  100 Πρόσθ. 1.46.30 4ος    

28  Γκόργκου Κωνσταντίνα  2012  50 Ελεύθ. 46.22 8η  50 Ύπτιο 54.23    

29  Ζαφειροπούλου Βασιλική  2012  50 Ελεύθ. 41.76 2η  50 Ύπτιο 52.08 6η    

30  Κάτσης Πάνος  2012  50 Ύπτιο 51.02 5ος  50 Πρόσθ. 50.95 1ος    

31  Κοτσάφτης Ανδρέας  2012  50 Ύπτιο 51.68 6ος  50 Πρόσθ. 53.94 2ος    

32  Μοφρίδης Γιώργος  2012  50 Ελεύθ. 50.85  50 Ύπτιο 1.08.42     

33  Πασβαδίδης Παναγιώτης  2012  50 Ελεύθ. 37.91 3ος  50 Ύπτιο 44.31 1ος    

ΟΜΑΔΙΚΑ

4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ   2011  ΑΓΟΡΙΑ  2.28.64 1οι 

4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ   2010  ΚΟΡΙΤΣΙΑ  2.14.77 1ες 

4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ   2011  ΚΟΡΙΤΣΙΑ  2.46.17 1ες 

4Χ50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ   2012  ΑΓΟΡΙΑ  3.00.94 1οι 

4Χ100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ  2009  ΚΟΡΙΤΣΙΑ  5.29.83 1ες 

4Χ50 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ  2011  ΑΓΟΡΙΑ  2.51.52 1οι 

4Χ50 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ  2010  ΚΟΡΙΤΣΙΑ  2.32.07 1ες 

4Χ50 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ  2011  ΚΟΡΙΤΣΙΑ  3.17.87 1ες 

4Χ50 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ  2012  ΑΓΟΡΙΑ  3.26.70 1οι 

4Χ50 ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ  2009  ΚΟΡΙΤΣΙΑ  2.46.43 1ες