Συνεχίζονται οι προβολές θεατρικών παραστάσεων του «Ρεφενέ» στην τηλεόραση του Super B, αυτή την εβδομάδα θα προβληθεί η κωμωδία του Αντώνη Παπαντωνόπουλου «Γιαννούλα η Κουλουρού» που ανέβηκε τον Φεβρουάριο του 2003 στο θέατρο «Αγορά» για 9 παραστάσεις σε σκηνοθεσία Βικτωρίας Αγγελοπούλου.

SUPER B /ΠΡΟΒΟΛΗ: Α. Παπαντωνόπουλου «Γιαννούλα η Κουλουρού»

(κωμωδία/Διάρκεια 104 λεπτά)

Σάββατο 4/4/2020 ώρα 22:30

Κυριακή 5/4/2020 ώρα 15:00

Πέμπτη 9/4/2020 ώρα 18:30

Έμμετρο θεατρικό έργο, στηριγμένο στο γνωστό «ντόρο» (φάρσα) της δεκαετίας του 1920. Τα δύσκολα χρόνια της φτώχειας και της μετανάστευσης, πατρινοί μεροκαματιάρηδες βρίσκουν το κουράγιο να σκαρώνουν φάρσες μεταξύ τους, υπερβαίνοντας καμιά φορά τα όρια της ανθρώπινης σκληρότητας. Πέντε φτωχοδιάβολοι λοιπόν, προξενεύουν την Γιαννούλα την Κουλουρού, με τον πρόεδρο της Αμερικής Ουίλσωνα και ορίζουν τον γάμο για την Κυριακή της Τυρινής.  

ΚΕΙΜΕΝΟ Παπαντωνόπουλος Αντώνης

ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ Αγγελοπούλου Βικτωρία 

ΜΟΥΣΙΚΗ-ΕΝΟΡΧΗΣΤΡΩΣΗ & ΣΤΙΧΟΙ Γιαννόπουλος Χρίστος, Δρίτσας Γιώργος

(Στην ενορχήστρωση βοήθησε ο Γιαννόπουλος Γιάννης)

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΠΑΝΤΑΣ Λούκας Χρήστος

ΚΟΣΤΟΥΜΙΑ-ΑΞΕΣΟΥΑΡ Καραγιάννη Ντίνα, Παναγιωτοπούλου Πόλα, Τόμπρος Στέλιος

ΣΚΗΝΙΚΑ Βαγενά Μίμα, Ροντζαμάνης Βασίλης, Τόμπρος Νίκος

ΚΙΝΗΣΙΟΛΟΓΙΑ Αγόρα Βίκυ

ΦΩΤΙΣΜΟΙ Αγγελοπούλου Βικτωρία 

ΕΠΙΜΕΛΕΙΑ ΕΝΤΥΠΩΝ Αλανιάδη Μαρία, Κωνσταντινίδη Νάντια, Παπαντωνόπουλος Αντώνης 

ΗΘΟΠΟΙΟΙ (με σειρά εμφάνισης)

ΜΑΥΡΙΑΣ  Στεφανίδης Θεόδωρος

ΜΙΛΤΟΣ Δούβρης Σωτήρης

ΠΕΡΙΚΛΗΣ ΓΙΟΓΚΑΡΑΚΗΣ Πολίτης Δημήτρης

ΜΗΤΣΟΣ Παπλάς Μιλτιάδης 

ΣΠΥΡΟΣ Χατζηπαύλου Γιώργος 

ΨΥΧΟΓΙΟΣ Λογαράς Γιώργος

ΒΑΣΙΛΗΣ Χριστοπούλου Λένα

ΣΑΝΤΕΖΑ  Καραλή -Σαρακίνη Ελένη

ΘΟΔΩΡΑ Κουτρουμάνη Πέπη

ΓΙΑΝΝΟΥΛΑ Η ΚΟΥΛΟΥΡΟΥ Λειβαδά Κατερίνα

ΒΟΥΛΑ Ζερβού Καλλιόπη                 

ΚΛΑΝΗΣ Ασημακόπουλος Χρήστος

Κα ΚΛΑΝΗ Πουρνάρα Δέσποινα

ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ Χαραλαμπακόπουλος Στάθης

ΛΑΜΠΡΟΣ Αβραντινής Χρήστος

ΑΤΖΑΡΙΤΗΣ Παπαϊωάννου Βασίλης

ΟΥΙΛΣΩΝ Σαρακίνης Άλκης             

ΧΑΜΙΝΙ Ανδρικοπούλου Ελευθερία, Σπηλιωτοπούλου Κατερίνα

ΛΙΜΕΝΑΡΧΗΣ Μιχάλης Ευάγγελος

ΜΟΥΣΗΣ Γαλάνης Χρήστος

ΓΙΑΝΝΗΣ Ο «ΘΕΟΣ» Πραγιάννης Νίκος                         

ΥΠΟΒΟΛΕΑΣ Στεφανίδης Θεόδωρος

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΕΠΙ ΣΚΗΝΗΣ- ΤΜΗΜΑ ΤΗΣ ΜΠΑΝΤΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΠΑΤΡΕΩΝ

Θεοδωρογιώργος Γεώργιος (κλαρίνο), Κεραμόντε Φραντζής (τρομπέτα), Λιόπετας Νίκος (κλαρίνο) Μπάμπουλας Παναγιώτης (κλαρίνο), Μπονέλης Ανδρέας (κάσα-πιάτα), Μπονέλης Χρήστος (σαξόφωνο alto) Παύλου Αθανάσιος (τρομπόνι tiro), Σινανίδης Άλκης (κόρνο), Στεφανίδης Γεώργιος (ταμπούρο), Τζουφέτας Ηλίας (σαξόφωνο tenoro) 

ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΕΠΙ ΣΚΗΝΗΣ- ΘΑΜΩΝΕΣ Γιαννόπουλος Νίκος (μαντολίνο), Δρίτσας Γιώργος (μαντολίνο), Ζαχαρόπουλος Ανδρέας (μαντολίνο), Σιδηροκαστρίτης Άλκης (κιθάρα), Τσιγώνιας Κώστας (κιθάρα)

ΤΡΑΓΟΥΔΗΣΑΝ  Οι θαμώνες, ο θίασος και η Νάνσυ Κωνσταντινίδη

ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ (ΜΟΥΣΙΚΗΣ) Γιαννόπουλος Γιάννης, Γιαννόπουλος Χρίστος, Δρίτσας Γιώργος

ΕΙΔΗ ΕΝΔΥΣΗΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΣΑΝ Αγγελοπούλου Βικτωρία, Παναγιωτοπούλου Πόλα, Τόμπρος Στέλιος

ΚΑΠΕΛΑ Κόζη Αντωνία

ΜΑΚΙΓΙΑΖ  Αλανιάδη Μαρία , Κεπενού Μαρία, Κωνσταντινίδη Νάντια

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΣΚΗΝΙΚΟΥ Ροντζαμάνης Βασίλης, Φωτεινόπουλος Ανδρέας

ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ ΣΚΗΝΙΚΟΥ Βαγενά Μίμα, Ροντζαμάνης Βασίλης

ΣΚΗΝΙΚΑ ΣΚΕΥΗ Ανδρικόπουλος Αντώνης, Πραγιάννης Νίκος, Στεφανίδης Θεόδωρος, Στρουγγάρη Χαρά

ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ Γεωργακάκης Γιάννης, Γαλάνης Χρήστος, Καραγιάννη Ντίνα

Κωνσταντινίδη Νάνσυ, Κωνσταντινίδη Νάντια, Πετράτος Αργύρης, Ρούντος Παναγιώτης, Σπηλιωτοπούλου Κατερίνα

ΗΧΟΣ & ΦΩΣ (ΥΠΟΔΟΜΗ) Θέατρο «ΑΓΟΡΑ»ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ Λιμπερτός Στράτος,

ΧΕΙΡΙΣΜΟΣ ΦΩΤΩΝ Λιμπερτός Στράτος,, Στρατογιάννης Ασημάκης

ΗΧΟΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ Στρατογιάννης Ασημάκης

ΟΜΑΔΑ ΑΡΧΕΙΟΥ Ανδριακόπουλος Δημήτρης, Γεωργακάκης Γιάννης, 

Λογαράς Γιώργος, Λουριδάς Φώτης, Μουρτάς Κωνσταντίνος, Σαρακίνης Άλκης

(ΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΣΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ) Καγκελάρης Δημήτρης, Μουρτάς Κωνσταντίνος

ΒΙΝΤΕΟΣΚΟΠΗΣΗ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ Σαρακίνης Άλκης

(ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ) Γαλάνης Χρήστος, Γιαννούλης Μίλτος, Μουλινός Παναγιώτης

(ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ) Διαμάντης Νίκος (studio “Idea”)

ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΕΝΤΥΠΩΝ “Link Advertising”

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΕΝΤΥΠΩΝ Μπαλωμένος Τάσος

ΦΙΛΜΟΓΡΑΦΗΣΗ ΕΝΤΥΠΩΝ Παπαντωνόπουλος Αντώνης 

ΣΤΟ ΔΕΣΙΜΟ & ΔΙΠΛΩΜΑ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΒΟΗΘΗΣΑΝ Αλανιάδη Μαρία, Κωνσταντινίδη Νάνσυ, Κωνσταντινίδη Νάντια, Λογαράς Γιώργος, Παπλάς Μιλτιάδης, Παπαϊωάννου Βασίλης

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ Γεωργακάκης Γιάννης

ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ Αλανιάδη Μαρία

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΠΡΟΠΩΛΗΣΗΣ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ Ταλέλλη Πένυ

ΠΩΛΗΣΗ ΕΙΣΗΤΗΡΙΩΝ Παπαδοπούλου Αμαλία

ΤΑΞΙΘΕΣΙΑ Γεωργακάκης Γιάννης, Σαρακίνη Κατερίνα, Σαρακίνης Αλέκος

1ο ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ/Ρεφενέ  (Από 3/11/02)

ΠΡΟΕΔΡΟΣ Κωνσταντινίδη Νάντια

ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΣ Στρατογιάννης Ασημάκης

ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ Παπαϊωάννου Βασίλης

ΤΑΜΙΑΣ Ταλλέλη Πένη 

ΜΕΛΟΣ Αλανιάδη Μαρία

ΜΕΛΟΣ Πολίτης Δημήτρης

ΜΕΛΟΣ Τόμπρος Νίκος