Κατόπιν ενός πολύ καλού α' ημιχρόνου όπου οι παίκτες της Ακαδημίας έλεγχαν τον ρυθμό και το σκορ του παιχνιδιού έκλεισαν το α' ημίχρονο με διαφορά 4 γκολ.

Δυστυχώς στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν κατάφεραν μείωσαν την διαφορά στο γκολ και από το 45 λεπτο και μετά κυλούσε γκολ-γκολ που βρήκε Νικητή τη γηπεδούχο ομάδα με σκορ 24- 22. Η διοίκηση της ομάδος του αντιπροσώπου της, του αντιπροέδρου Κώστα Διαμαντόπουλου απαγόρευσε στον προπονητή Γιάννη Παπαγιαννόπουλο να κάνει οποιαδήποτε δήλωση όσον αφορά τον αγώνα, διαμαρτυρόμενη για τη διαιτησία του διαιτητή Δημητρίου Ζήση, όπου τα σφυρίγματα του διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ακαδημία των Σπορ σε έκτακτο αυριανό διοικητικό συμβούλιο θα πάρει τις αποφάσεις της για το μέλλον της στην Α2 Εθνική κατηγορία.

Διαιτήτευσαν οι: Χαραλαμπίδης - Ζήσης.Τα 5λεπτα: 3 - 3, 5 - 5 , 6 - 8 , 8 - 11 , 9 - 13 , 12-14 , 14 - 15, 16 - 16, 18- 17, 21 - 20 , 24 - 22 .Οι 2λεπτες αποβολές: 7 - 9 . Τα πέναλτι: 4 /3 , 6 / 6.