Για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος Νέων της Super League 2 η Παναχαϊκή πήρε μεγάλη εκτός έδρας νίκη στην Κρήτη επί του Πλατανιά με 2-1.

Οι "μικροί" "κοκκινόμαυροι" του Χρήστου Παρασκευόπουλου μπήκαν από την αρχή δυνατά στο ματς και κατάφεραν να προηγηθούν (0-1) με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαρσαμίδη μόλις στο 10'. Λίγα λεπτά αργότερα χάθηκε ευκαιρία για δεύτερο γκολ, όταν ο Λιμάτσι αστόχησε από τα έντεκα βήματα.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους σε 1-1. Το γκολ της νίκης για την Παναχαϊκή πέτυχε ο Λιμάτσι στο 70' όταν έπειτα από προσωπική ενέργεια πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και σκόραρε για το 1-2.

Η σύνθεση της Παναχαϊκής (Χρήστος Παρασκευόπουλος): Τσεκούρας, Ταρνάρης, Βασιλικόπουλος, Λ. Μικές, Θανόπουλος, Παπαχρονόπουλος, Λιμάτσι (Θεοφανόπουλος), Γασπαρινάτος, Ροδόπουλος (Σουγλέρης), Βαρσαμίδης (Τάχος), Νέος (Ψαθογιαννάκης).