Εκλογές σήμερα για τους δασκάλους και νηπιαγωγούς στην Πάτρα για την ανάδειξη του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου τους, της Ε.Ε. και των αντιπροσώπων τους στην Γ.Σ. της ΔΟΕ.

Οι εκλογές θα διεξαχθούν στο 2ο Δημ. Σχολείο Πατρών (Στρούμπειο) από τις 4 μ.μ. έως τις 8 μ.μ., ενώ εξαιτίας της εκλογικής διαδικασίας και της συνέλευσης που θα προηγηθεί τα δημοτικά σχολεία και τα νηπιαγωγεία θα παραμείνουν σήμερα κλειστά.

Στις εκλογές συμμετέχουν έξι υποψήφιοι συνδυασμοί.

Οι υποψήφιοι:

Δ.Α.Κ.Ε. Π.Ε. ΠΑΤΡΑΣ

Για το Δ.Σ.: Αμανατίδου Αναστασία, Βεγιάννης Νικόλαος, Γιαννοπούλου Μαρία-Νίκη, Δεμερτζής Γεώργιος, Θεοδωρόπουλος Νικόλαος, Καλαντζή Βασιλική, Μαστρογιαννάκου Μαρία, Μιχαλοπούλου Αθηνά, Μπουχάγιερ Ασημίνα, Νυδριώτη Μαρία, Ρέτσου Δήμητρα, Ρόδη Χριστίνα, Σαββοπούλου Μαρία, Σακογιάννη Αγγελική, Σταυρογιαννόπουλος Αναστάσιος, Φίλιας Ανδρέας, Χάιδας Χρήστος , Χαϊκάλης Νικόλαος.

Για την Ε.Ε.: Γεωργαντόπουλος Κων/νος, Μεταξάς Νικόλαος, Πολυδώρου Μαρία, Στεφανόπουλος Στέφανος, Τρυφωνοπούλου Μαρία, Χαβιαρά Ελένη.

Για τη Γ.Σ. της ΔΟΕ: Αμανατίδου Αναστασία, Βεγιάννης Νικόλαος, Γεωργαντόπουλος Κων/νος, Γιαννοπούλου Μαρία-Νίκη, Δεμερτζής Γεώργιος, Θεοδωρόπουλος Νικόλαος, Καλαντζή Βασιλική, Μαστρογιαννάκου Μαρία, Μεταξάς Νικόλαος, Μιχαλοπούλου Αθηνά, Μπουχάγιερ Ασημίνα, Νυδριώτη Μαρία, Πολυδώρου Μαρία, Ρέτσου Δήμητρα, Ρόδη Χριστίνα, Σαββοπούλου Μαρία, Σακογιάννη Αγγελική, Σταυρογιαννόπουλος Αναστάσιος, Στεφανόπουλος Στέφανος, Τρυφωνοπούλου Μαρία, Φίλιας Ανδρέας, Χαβιαρά Ελένη, Χάιδας Χρήστος, Χαϊκάλης Νικόλαος.

Αγωνιστική Συσπείρωση Εκπαιδευτικών

Για το Δ.Σ. και αντιπροσώπους της ΔΟΕ: Βάη Σοφία, Βασιλακοπούλου Παναγιώτα,

Γουλιμή Ανδριάνα, Ηλιόπουλος Ανδρέας, Θανοπούλου Δήμητρα, Θεοδωρίδου Νίκη,

Καρέλα Αγγελική, Κουτσοδήμας Νίκος, Λαδάς Τάκης, Λάσκαρη Ελευθερία, Λατσινού Βασιλική, Λινάρδου Μαρία, Λούκου Γαρουφαλιά, Μανωλάτου Γιώτα, Νταλαμάρας Γιώργος, Οικονόμου Άννα, Ορφανίδης Νίκος, Παλαρμάς Στέλιος, Σταματελάτος Θεόφιλος, Τζάρας Πανταζής , Τσούνη Χριστίνα, Χατζηγιάννης Γιώργος, Χριστοδουλοπούλου Γιάννα, Χριστοδούλου Μαρία.

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

Για το Δ.Σ.: Αγγελακοπούλου Θεοδώρα, Αγρέβης Σπύρος, Αλατσατιανός Σπύρος, Αλεξόπουλος Χαράλαμπος, Καΐμάκης Εμμανουήλ, Λαζανάς Νικόλαος, Μπαγιώργος Ανδρέας, Μπούρκουλας Φώτιος, Ξάνθη Γεωργία, Οικονομόπουλος Σπύρος, Παπαδόπουλος Χρύσανθος, Παπαδοπούλου Αικατερίνη, Σκεπετάρης Ηλίας, Τσαγγαρούλιας Χρήστος, Τσόγκας Χρήστος, Χάιδος Κώστας

Για την Ε.Ε.: Τσαγκαρούλιας Χρήστος, Χριστόπουλος Κωνσταντίνος

Για τη Γ.Σ. της ΔΟΕ: Αγγελακοπούλου Θεοδώρα, Αγρέβης Σπύρος, Αλατσατιανός Σπύρος, Αλεξόπουλος Χαράλαμπος, Καϊμάκης Εμμανουήλ, Λαζανάς Νικόλαος, Λέκκας Αντώνιος, Μπαγιώργος Ανδρέας, Μπούρκουλας Φώτιος, Ξάνθη Γεωργία, Οικονομόπουλος Σπύρος, Παπαδόπουλος Χρύσανθος, Παπαδοπούλου Αικατερίνη, Σκεπετάρης Ηλίας, Τσαγγαρούλιας Χρήστος, Τσόγκας Χρήστος, Χάιδος Κώστας, Χριστόπουλος Κωνσταντίνος.

ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ

Υποψήφιοι για Δ.Σ. και ΔΟΕ: Κυπραίος Μανόλης, Μίντζα Ευγενία, Σκαρτσίλας Παναγιώτης, Τζιαφέτα Ελένη, Χριστοδουλοπούλου Ευθυμία

ΕΝΩΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Για Δ.Σ.: Βαλουξής Χρήστος, Παρούση Μαρία, Γιαννακόπουλος Θεόδωρος, Πολυχρονοπούλου Χαρίκλεια, Δορμπαράκης Αθανάσιος, Ρώρου Βασιλική, Κομπατσιάρης Βασίλειος, Σαλαγιάννη Διαμάντω, Παντελή Μαρίνα, Σταματόπουλος Ιωάννης, Παππά Μαριάνα, Στρέκλα Ευθαλία, Παπαπάνου Ιωάννα, Τραυλός Διονύσιος

ΤΑΞΙΚΗ ΣΥΜΠΟΡΕΥΣΗ

Για το Δ.Σ.: Θέμης Παπαγεωργίου, Παναγιώτης Ζαβουδάκης.