Αναρτήθηκαν στο Πρωτοδικείο Πατρών, τα αποτελέσματα της σταυροδοσίας στην Αχαϊα για τις Περιφερειακές εκλογές.

Aναλυτικά οι ψήφοι όλων των υποψήφιων ανά παράταξη έχουν ως εξής:

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΗΣ 26ης ΜΑΐΟΥ 2019

ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Καταχωρημένα Τμήματα 669

Εκλογική Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Αχαΐας

1) ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 3261

2 ) ΑΛΑΦΗ-ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 2667

3 ) ΣΥΜΕΩΝΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 1498

4 ) ΑΣΠΡΟΥΛΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ-ΠΑΝΑΓΟΥ 1468

5 ) ΤΗΛΙΓΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 1088

6 ) ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΟΝΔΑΚΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 1007

7 ) ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΦΩΤΙΟΥ 1004

8 ) ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΗΛΙΑ 930

9 ) ΤΕΡΖΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 930

10 ) ΚΟΤΣΙΛΙΑΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 891

11 ) ΞΙΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ 860

12 ) ΛΑΖΑΡΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΤΖΕΛΑ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 839

13 ) ΓΟΥΡΔΟΥΠΗ ΕΛΕΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ 773

14 ) ΖΑΜΠΑΤΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ 761

15 ) ΓΕΩΡΓΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 750

16 ) ΚΟΥΝΑΒΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΑΣΗΜΑΚΗ 736

17 ) ΑΝΔΡΕΑΤΟΥ ΑΝΝΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΑ 735

18 ) ΝΤΑΣΙΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 727

19 ) ΤΖΑΜΑΛΟΥΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΕΤΗ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 717

20 ) ΑΡΑΒΑΝΤΙΝΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 695

21 ) ΤΣΕΠΕΛΙΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 678

22 ) ΔΑΚΟΡΩΝΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 633

23 ) ΓΑΛΥΦΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 622

24 ) ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 608

25 ) ΔΡΑΓΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ 603

26 ) ΠΑΤΡΙΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΑΝΑ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 581

27 ) ΜΑΝΙΑΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 503

28 ) ΧΕΛΑΚΗ-ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ 453

29 ) ΜΠΙΣΤΙΧΑ ΑΣΠΑΣΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 428

30 ) ΛΑΒΡΑΝΟΥ ΝΙΚΟΛΙΤΣΑ του ΑΝΔΡΕΑ 406

31 ) ΡΕΚΟΥΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΠΕΡΙΚΛΗ 399

32 ) ΤΣΑΠΑΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ 397

33 ) ΠΡΕΒΕΔΟΥΡΟΣ ΚΛΕΑΝΘΗΣ του ΙΩΑΝΝΗ 388

34 ) ΣΩΤΗΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ 362

35 ) ΜΠΟΥΡΔΑΝΙΩΤΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 328

 Σύνολο Ψήφων Υποψηφίων Συνδυασμών

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΗΣ 26ης ΜΑΐΟΥ 2019

ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΑΥΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

Καταχωρημένα Τμήματα 669

Εκλογική Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Αχαΐας

1) ΖΑΓΚΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 607

2 ) ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 490

3 ) ΑΝΝΙΝΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 407

4 ) ΑΘΑΝΑΣΑΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΜΕΡΜΕΛΑ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 383

5 ) ΚΥΠΡΙΑΝΙΔΗΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 379

6 ) ΛΑΖΑΝΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 365

7 ) ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 329

8 ) ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 324

9 ) ΚΡΑΒΑΡΙΩΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 302

10 ) ΧΡΥΣΑΝΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 298

11 ) ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 287

12 ) ΚΟΥΡΛΕΣΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 286

13 ) ΝΙΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ 280

14 ) ΠΑΠΑΚΑΝΕΛΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 224

15 ) ΚΟΣΣΥΒΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΛΑΜΠΡΟΥ 214

16 ) ΧΡΥΣΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ του ΙΩΑΝΝΗ 210

17 ) ΚΑΡΜΟΓΙΑΝΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 209

18 ) ΣΙΝΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΦΩΤΙΟΥ 197

19 ) ΤΣΟΥΝΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 185

20 ) ΠΡΟΓΚΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ 136

21 ) ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 130

22 ) ΤΑΧΛΙΑΜΠΟΥΡΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ 103

23 ) ΠΑΧΟΥΜΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του ΜΙΧΑΗΛ 97

Σύνολο Ψήφων Υποψηφίων Συνδυασμών

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΗΣ 26ης ΜΑΐΟΥ 2019

ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ ΔΥΤΙΚΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ

Καταχωρημένα Τμήματα 669

Εκλογική Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Αχαΐας

1) ΚΟΛΙΤΣΙΔΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 598

2 ) ΞΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 566

3 ) ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 554

4 ) ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 359

5 ) ΜΑΝΕΤΑ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 331

6 ) ΜΑΝΟΥΣΟΥ ΑΘΗΝΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ 328

7 ) ΧΟΡΜΠΑ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του ΑΝΔΡΕΑ 328

8 ) ΒΑΡΒΑΡΙΓΟΥ ΜΑΥΡΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 319

9 ) ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (ΛΟΛΟΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 303

10 ) ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 285

11 ) ΔΟΥΦΕΞΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 270

12 ) ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΥΘΥΜΙΟΥ 266

13 ) ΓΙΑΝΝΙΚΟΥ ΠΑΝΑΓΟΥΛΑ (ΓΙΟΥΛΑ) του ΙΩΑΝΝΗ 266

14 ) ΚΑΡΑΖΕΡΗΣ ΠΑΝΑΓΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 256

15 ) ΠΗΛΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΔΟΝΑΤΟΥ 251

16 ) ΚΟΣΜΑΤΟΥ ΧΡΥΣΗ του ΑΝΔΡΕΑ 237

17 ) ΚΑΡΑΒΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑ ΗΛΙΑΝΑ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ 233

18 ) ΠΑΠΟΥΛΙΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΙΩΑΝΝΟΥ 224

19 ) ΓΚΟΥΛΕΜΑΝΗ ΦΩΤΕΙΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 212

20 ) ΜΠΟΥΖΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ 203

21 ) ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 197

22 ) ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 197

23 ) ΜΕΛΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΦΩΤΙΟΥ 188

24 ) ΜΠΑΛΑΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ 178

25 ) ΜΑΤΣΑΚΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ 161

26 ) ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 160

27 ) ΚΑΝΤΖΑΡΗ ΖΑΦΕΙΡΩ του ΧΡΗΣΤΟΥ 160

28 ) ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΜΠΟΓΡΗ ΜΑΡΙΑ του ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗ 149

29 ) ΣΙΛΑΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 149

30 ) ΧΑΣΟΜΕΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 146

31 ) ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΒΛΑΣΙΟΥ 136

32 ) ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 127

33 ) ΦΡΑΝΤΖΟΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΙΣΤΟΥ 90

34 ) ΣΟΥΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 88

35 ) ΣΙΑΗΛΗ ΜΠΑΚΟΥΡΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 88

Σύνολο Ψήφων Υποψηφίων Συνδυασμών

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΗΣ 26ης ΜΑΐΟΥ 2019

ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΣΤΗ ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

Καταχωρημένα Τμήματα 669

Εκλογική Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Αχαΐας

1) ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΣΤΕΦΑΝΟΥ  259

2 ) ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 187

3 ) ΒΡΕΤΤΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 169

4 ) ΚΑΝΙΣΤΡΑ ΙΩΑΝΝΑ (ΑΝΝΑ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 169

5 ) ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΑΝΔΡΕΑ 166

6 ) ΒΛΑΧΟΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 166

7 ) ΚΑΚΑΡΟΥΜΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 158

8 ) ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 155

9 ) ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 149

10 ) ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 137

11 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΛΕΩΝΙΔΑ 131

12 ) ΚΑΡΑΜΠΕΛΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 131

13 ) ΜΑΣΟΥΡΑΣ ΙΑΣΩΝ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 125

14 ) ΙΣΙΓΩΝΗ ΕΛΕΝΗ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 116

15 ) ΔΑΟΥΛΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 89

16 ) ΜΕΝΟΥΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 76

17 ) ΝΤΡΕΝΟΓΙΑΝΝΗ ΑΝΤΩΝΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 67

18 ) ΤΣΙΟΥΝΗΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 63

19 ) ΣΤΕΦΑ ΕΙΡΗΝΗ του ΒΡΑΝΑ 55

20 ) ΛΟΥΜΑΚΟΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 47

21 ) ΜΠΟΛΟΤΣΗ ΠΟΛΥΞΕΝΗ του ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΥ 38

22 ) ΠΑΣΤΡΩΜΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (ΝΑΝΤΙΑ) του ΙΩΑΝΝΗ 34

23 ) ΚΑΤΣΙΔΗΜΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ 1

Σύνολο Ψήφων Υποψηφίων Συνδυασμών

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΗΣ 26ης ΜΑΐΟΥ 2019

Δυτική Ελλάδα ΜΠΡΟΣΤΑ!

Καταχωρημένα Τμήματα 669

Εκλογική Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Αχαΐας

1) ΚΑΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 5691

2 ) ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 5059

3 ) ΒΕΡΡΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ του ΗΛΙΑ 3937

4 ) ΤΑΠΕΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΗΛΙΑ 2887

5 ) ΚΑΤΣΙΓΙΑΝΝΗΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του ΦΙΛΙΠΠΟΥ 2677

6 ) ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 2295

7 ) ΦΕΣΣΙΑΝ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του ΑΜΠΑΡΣΟΥΜ 2288

8 ) ΣΤΑΘΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ) του ΣΩΤΗΡΙΟΥ 2212

9 ) ΚΟΛΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ 1871

10 ) ΣΟΦΕΤΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 1813

11 ) ΚΟΚΚΙΝΗ-ΠΑΠΑΓΓΕΛΟΥΤΣΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΙΑ του ΘΕΟΦΑΝΗ 1670

12 ) ΜΑΚΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 1469

13 ) ΓΚΟΛΦΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΠΕΡΙΚΛΗ 1429

14 ) ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 1375

15 ) ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 1233

16 ) ΠΕΦΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ 1204

17 ) ΦΙΛΕΡΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του ΑΡΓΥΡΙΟΥ 1076

18 ) ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΥ-ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ 1056

19 ) ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ 1029

20 ) ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ 888

21 ) ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΧΟΝΤΩ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 864

22 ) ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 841

23 ) ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 838

24 ) ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ 714

25 ) ΜΑΤΣΑΓΓΑ ΘΕΟΔΩΡΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 713

26 ) ΤΣΑΛΤΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 691

27 ) ΦΑΤΣΙΚΩΣΤΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 607

28 ) ΚΑΝΤΖΑΡΗΣ ΦΙΛΟΠΟΙΜΗΝ του ΧΡΗΣΤΟΥ 606

29 ) ΜΠΕΚΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 534

30 ) ΚΑΝΑΓΙΑ ΑΡΕΤΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ 533

31 ) ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ 496

32 ) ΤΑΓΚΑΛΑΚΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 426

33 ) ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ-ΑΝΤΖΟΥΛΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΚΑ) του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ 370

34 ) ΡΙΖΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 283

35 ) ΠΕΡΔΙΚΗ ΠΟΛΥΤΙΜΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 225

Σύνολο Ψήφων Υποψηφίων Συνδυασμών

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΗΣ 26ης ΜΑΐΟΥ 2019

Όλα από την αρχή - ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ ΦΑΡΜΑΚΗΣ

Καταχωρημένα Τμήματα 669

Εκλογική Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Αχαΐας

1) ΜΠΟΝΑΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ  7841

2 ) ΖΑΪΜΗΣ ΦΩΚΙΩΝ του ΑΝΔΡΕΑ 7541

3 ) ΚΑΤΣΟΥΓΚΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 6942

4 ) ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΛΟΥΚΑ 6236

5 ) ΦΙΛΙΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 4997

6 ) ΤΣΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 4942

7 ) ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΛΕΩΝΙΔΑ 4869

8 ) ΛΑΛΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 3201

9 ) ΠΥΛΑΡΙΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 3053

10 ) ΜΠΑΡΜΠΟΥΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΡΤΕΜΗ 3029

11 ) ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΜΠΟΜΠΟΣ) του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 2553

12 ) ΛΟΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ 2400

13 ) ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 2254

14 ) ΦΩΤΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 2242

15 ) ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 2240

16 ) ΚΑΖΑΝΤΖΗ ΖΩΗ του ΧΡΗΣΤΟΥ 2093

17 ) ΜΕΝΤΖΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΩΤΗΡΙΟΥ 2050

18 ) ΚΑΤΡΙΜΠΟΥΖΑ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 1774

19 ) ΓΕΩΡΓΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 1696

20 ) ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 1646

21 ) ΨΑΡΡΟΥ – ΚΑΥΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ(ΝΑΤΑΣΑ) του ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ 1594

22 ) ΑΜΠΑΤΖΗΣ ΗΛΙΑΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 1473

23 ) ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 1393

24 ) ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ - ΠΑΛΑΙΟΛΟΓΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 1383

25 ) ΚΟΡΑΚΑ ΘΕΟΦΑΝΑ(ΦΑΝΗ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 1332

26 ) ΚΑΡΑΒΟΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ 1278

27 ) ΚΙΟΥΡΤΗ ΜΑΡΙΑ του ΙΩΑΝΝΗ 1267

28 ) ΓΚΟΛΩΝΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1142

29 ) ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1082

30 ) ΡΕΜΟΥΝΤΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ(ΑΝΤΑ) του ΣΠΥΡΟΓΕΡΑΣΙΜΟΥ 1069

31 ) ΚΩΣΤΑΡΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 1039

32 ) ΚΟΥΡΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 839

33 ) ΚΑΡΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 817

34 ) ΚΩΤΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ 719

35 ) ΜΠΟΝΑΤΣΟΥ ΤΙΤΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 594

Σύνολο Ψήφων Υποψηφίων Συνδυασμών

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΗΣ 26ης ΜΑΐΟΥ 2019

ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ Δικαίωμα στην πρόοδο

Καταχωρημένα Τμήματα 669

Εκλογική Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Αχαΐας

1) ΔΡΙΒΙΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΛΕΞΙΟΥ  8653

2 ) ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 7297

3 ) ΧΑΡΟΚΟΠΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ 6085

4 ) ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΜΠΑΣΤΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ 5917

5 ) ΚΑΡΠΕΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 5229

6 ) ΣΚΙΑΔΑΡΕΣΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 4606

7 ) ΚΟΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 4368

8 ) ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΜΙΧΑΛΗΣ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 4266

9 ) ΜΠΟΥΝΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 4178

10 ) ΤΗΛΙΓΑΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ) του ΦΩΤΙΟΥ 3853

11 ) ΑΓΓΕΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΔΩΡΑ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 3727

12 ) ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΥ – ΚΑΡΑΤΖΟΓΛΟΥ ΦΙΛΑΡΕΤΗ του ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ 3568

13 ) ΛΟΥΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΣΤΑΣΙΝΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 3418

14 ) ΓΙΑΝΝΑΔΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ 3078

15 ) ΦΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΤΡΥΦΩΝ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 3078

16 ) ΜΑΡΤΖΑΚΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 2857

17 ) ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 2844

18 ) ΚΑΠΡΑΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ (ΣΠΥΡΟΣ) του ΙΩΑΝΝΗ 2788

19 ) ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 2637

20 ) ΣΚΑΝΔΑΜΗ ΑΘΗΝΑ του ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ 2448

21 ) ΜΑΡΚΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 2176

22 ) ΚΑΡΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 2051

23 ) ΛΟΝΤΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 2047

24 ) ΜΑΡΛΑΦΕΚΑ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΕΦΗ) του ΡΗΓΑ 1960

25 ) ΣΑΡΑΝΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του ΗΛΙΑ 1883

26 ) ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ 1768

27 ) ΛΥΜΠΕΡΗ – ΚΑΛΗΜΕΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του ΣΕΡΑΦΕΙΜ 1715

28 ) ΣΠΗΛΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ (ΠΕΠΗ) του ΧΡΗΣΤΟΥ 1584

29 ) ΠΑΝΤΑΖΗ ΕΛΕΑΝΝΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ 1254

30 ) ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗ – ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΑΛΕΞΙΟΥ 1048

31 ) ΠΑΠΑΝΙΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΓΩΓΩ) του ΧΡΗΣΤΟΥ 1037

32 ) ΜΠΕΛΕΡΗ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΔΩΡΑ) του ΓΙΩΡΓΗ 1016

33 ) ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΔΩΡΑ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 684

34 ) ΠΑΠΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΠΕΡΙΑΝΔΡΟΥ 591

35 ) ΧΑΝΔΡΙΝΟΥ ΑΝΝΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ 490

Σύνολο Ψήφων Υποψηφίων Συνδυασμών

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΩΝ ΕΚΛΟΓΩΝ ΤΗΣ 26ης ΜΑΐΟΥ 2019

ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ

Καταχωρημένα Τμήματα 669

Εκλογική Περιφέρεια Δυτικής Ελλάδας

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ Αχαΐας

ΓΑΛΑΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1 ) 565

2 ) ΚΑΦΡΙΤΣΑ ΔΑΝΑΗ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 434

3 ) ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΧΡΗΣΤΟΥ 378

4 ) ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ 377

5 ) ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΠΟΛΥΤΙΜΗ (ΠΟΛΥ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 343

6 ) ΣΠΑΝΟΥ ΑΣΗΜΙΝΑ του ΑΛΕΞΙΟΥ 331

7 ) ΚΟΥΜΠΟΥΡΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΘΕΟΦΑΝΗ 321

8 ) ΚΑΝΕΛΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 310

9 ) ΚΟΡΔΙΣΤΟΥ ΜΕΛΠΟΜΕΝΗ του ΙΩΑΝΝΗ 283

10 ) ΠΑΧΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ 272

11 ) ΝΤΖΑΘΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΕΥΗ) του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 254

12 ) ΣΟΥΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ 251

13 ) ΜΠΙΝΙΕΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ 249

14 ) ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 247

15 ) ΜΠΑΝΤΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ 204

16 ) ΧΑΣΑΠΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΜΠΕΤΥ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 193

17 ) ΤΣΑΧΡΕΛΙΑ ΣΜΑΡΑΓΔΑ του ΜΙΧΑΗΛ 186

18 ) ΧΑΛΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ 174

19 ) ΠΟΛΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 173

20 ) ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ 166

21 ) ΧΕΙΡΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 153

22 ) ΤΣΑΧΡΕΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ 126

23 ) ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ του ΖΗΣΗ 83