Μεγάλη νίκη κατάφερε να πετύχει η ομάδα της Παναχαϊκής στην Σπάρτη παίρνοντας το "διπλό".

Οι "κοκκινόμαυροι" κέρδισαν με 2-3 την ομάδα της Σπάρτης, ανοίγοντας το σκορ από νωρίς και καθαρίζοντας τον αγώνα στην επανάληψη. Μόλις στο 2' ο Σωτηράκος άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, γκολ που ισοφάρισε ο Γλαβάο στο 10' για την Σπάρτη.

Στο 59' στην επανάληψη ο Ελευθεριάδης έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην Πατρινή ομάδα κάνοντας το 1-2, ενώ στο 67΄πάλι ο Ελευθεριάδης με πέναλτι που κέρδισε ο Αργυρόπουλος, έγραψε το 1-3.

Το παιχνίδι τελείωσε κάπου εκεί, μόνο που στο 88' μείωσε για την Σπάρτη σε 2-3 ο Ζαχαριουδάκης. Η Παναχαϊκή πήρε μία πολύτιμη νίκη, κατακτώντας έτσι το δεύτερο της διπλό τη φετινή χρονιά.