Ολοκληρώθηκε ο αγώνας μεταξύ της Παναχαϊκής και του ΠΑΟΚ για το Κύπελλο Ελλάδος στο γήπεδο της Αγυιάς στην Πάτρα, με μεγάλο νικητή την Παναχαϊκή.

Στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης ανάμεσα στις δύο ομάδες, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βρουν δίχτυα και να ανοίξουν το σκορ (1-0), με τον Μιχάλη Μπαστακό να είναι ο σκόρερ.

Η φάση ξεκίνησε από τον Κυνηγόπουλο, ο οποίος σούταρε από τα δεξιά, με τον Πασχαλάκη να αποκρούει ασταθώς, δίνοντας το δικαίωμα στον Μπαστακό να πάρει το ριμπάουντ και να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, βάζοντας τους γηπεδούχους μπροστά στο σκορ.

Ο "Δικέφαλος" έφθασε στην ισοφάριση (1-1) στο 56ο λεπτό. Έπειτα από ωραία ανάπτυξη από τα δεξιά και σέντρα του Λημνιού, ο Νίκος Καρέλης με κεφαλιά από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Η Παναχαϊκή, όμως, αντέδρασε και πέτυχε δεύτερο γκολ εις βάρος του ΠΑΟΚ στο 68' με το Νίκο Λουμπαρδέα.

Ο Πολίμος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα έσκασε στο έδαφος μέσα στη μεγάλη περιοχή, ο Λουμπαρδέας βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση και έκανε το δυνατό σουτ με τον Πασχαλάκη να μην μπορεί να αντιδράσει και τους Πατρινούς να κάνουν το 2-1.

Παναχαϊκή: Καπούταγλης, Σταματόπουλος, Λουμπαρδέας, Τσελεπίδης, Πολίμος, Παπατόλιος, Πλέγας, Ελευθεριάδης, Αργυρόπουλος, Κυνηγόπουλος, Μπαστακός.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Κίτσιου, Βαρέλα, Μαλεζάς, Τόσκα, Σάκχοφ, Μαουρίσιο, Λημνιός, Ελ Καντουρί, Ουάρντα, Καρέλης.