Μετά το πέρας της εκλογικής διαδικασίας που διεξήχθη στις 11 και 12 Ιουνίου 2018 για την ανάδειξη Διοικητικού Συμβουλίου, Ελεγκτικής Επιτροπής, Εκπροσώπου της Ένωσης στο Συμβούλιο Μεταθέσεων της Διεύθυνσης Αστυνομίας Αχαΐας αλλά και των αντιπροσώπων της Ένωσης στην Πανελλήνια Ομοσπονδία Αστυνομικών Υπαλλήλων – ΠΟΑΣΥ, προέκυψαν τα κάτωθι αποτελέσματα:

ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΑΧΑΪΑΣ 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΨΗΦΟΙ

ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 242
ΤΣΙΤΣΙΚΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 232
ΜΠΑΛΑΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 229
ΘΕΟΔOΣΟΠΟΥΛΟΥ–ΤΣΙΡΚΑ ΜΑΡΙΑ 204
ΚΟΡΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 186
ΣΠΑΣΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 181
ΚΟΥΡΛΕΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 156
ΜΠΑΡΖΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 113
ΚΑΪΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 86
ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 71
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 33

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΨΗΦΟΙ

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 211
ΔΕΜΕΣΩΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 198
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 185
ΓΚΟΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 180
ΓΚΟΥΜΑΣ ΜΑΡΙΟΣ 166

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ ΨΗΦΟΙ

ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ 218
ΚΟΡΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ 57

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΠΟΑΣΥ ΨΗΦΟΙ

ΤΣΕΚΟΥΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 262
ΤΣΙΤΣΙΚΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 237
ΧΑΪΚΑΛΗ ΑΡΓΥΡΩ 236
ΜΠΑΛΑΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 229
ΓΙΑΝΝΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 209
ΨΗΝΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 190
ΚΟΡΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 178
ΚΟΥΝΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 168
ΛΟΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 166
ΚΟΥΡΛΕΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 157
ΚΑΪΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 141
ΜΑΥΡΟΜΥΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 140
ΠΑΠΑΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 138
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 117
ΣΤΑΜΑΤΕΛΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 114
ΘΕΟΔOΣΟΠΟΥΛΟΥ–ΤΣΙΡΚΑ ΜΑΡΙΑ 109
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 109
ΜΠΑΡΖΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 105
ΠΟΛΙΤΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 103
ΜΠΑΡΑΚΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 100
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 70
ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 58

ΑΔΕΣΜΕΥΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΑΧΑΪΑΣ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΨΗΦΟΙ
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 214
ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 194
ΓΚΟΤΣΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 182
ΤΣΑΜΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 128
ΜΗΤΡΟΥΛΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 110
ΧΡΥΣΟΧΟΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 89
ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 86
ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 86
ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 75

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΨΗΦΟΙ

ΤΖΟΥΒΕΚΑΣ ΗΛΙΑΣ 139
ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΙΣΜΗΝΗ 135
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ 111
ΣΑΚΑΜΠΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 72
ΜΠΑΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 60
ΠΑΠΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 52

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ ΨΗΦΟΙ

ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 133
ΛΙΟΥΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 75

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΠΟΑΣΥ ΨΗΦΟΙ

ΚΩΛΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 125
ΝΤΟΥΜΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 103
ΚΕΦΑΛΑ ΜΑΡΙΑ 101
ΦΙΛΙΠΠΑΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 97
ΤΣΙΩΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 91
ΧΡΥΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 74
ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 61

ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΗ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ – ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΨΗΦΟΙ

ΖΗΣΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 55
ΓΕΩΡΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 33
ΚΟΛΟΤΟΥΡΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ 33
ΜΥΛΩΝΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 31
ΤΣΙΡΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 31
ΚΑΖΑΝΑΣ ΓΑΒΡΙΗΛ 29

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΨΗΦΟΙ

ΜΥΛΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 47
ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 30
ΤΣΕΜΠΕΡΟΥΛΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 30

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ ΨΗΦΟΙ

ΦΩΤΟΓΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 64

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΠΟΑΣΥ ΨΗΦΟΙ

ΦΩΤΟΓΛΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 49
ΜΥΛΩΝΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 35
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 34
ΤΣΙΡΙΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 34
ΚΑΜΑΤΣΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ 34
ΓΕΩΡΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 27

ΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΙΚΗ ΚΙΝΗΣΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΑΧΑΪΑΣ

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΨΗΦΟΙ

ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 39
ΜΠΑΛΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 32
ΡΟΥΣΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 29
ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 25
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 23
ΠΑΠΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 21
ΦΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 18

ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ ΨΗΦΟΙ

ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 40

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΣΤΗΝ ΠΟΑΣΥ ΨΗΦΟΙ

ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 42
ΡΟΥΣΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 30
ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 26
ΜΠΑΛΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 26
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 24
ΠΑΠΠΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 22
ΦΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 22

Κατόπιν των ανωτέρω αποτελεσμάτων εκλέγονται οι:

ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ: Τσεκούρας Σταύρος, Τσίτσικας Χαράλαμπος, Μπαλάσης Γεώργιος, Θεοδοσοπούλου – Τσίρκα Μαρία, Αγγελόπουλος Γεώργιος, Αποστόλου Γεώργιος, Γκότσης Νικόλαος, Ζησιμόπουλος Λεωνίδας και Σακελλαρίου Κωνσταντίνος.

ΕΛΕΓΚΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ: Γιαννόπουλος Απόστολος, Δεμεσώρη Αικατερίνη, Τζουβέκας Ηλίας, Παρασκευά Ισμήνη και Μυλωνάς Γεώργιος.
ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΑΥΑ ΣΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ: Τσεκούρας Σταύρος
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΕΑΥΑ ΣΤΗΝ ΠΟΑΣΥ: Τσεκούρας Σταύρος, Τσίτσικας Χαράλαμπος, Χαϊκάλη Αργυρώ, Μπαλάσης Γεώργιος, Γιαννέας Γεώργιος, Ψήνας Βασίλειος, Κόρδας Ιωάννης, Κουνάδης Παναγιώτης, Κωλέτης Παναγιώτης, Ντούμας Διονύσιος, Κεφάλα Μαρία, Φώτογλου Σπυρίδων και Σακελλαρίου Κωνσταντίνος.

ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Θεοδοσοπούλου – Τσίρκα Μαρία, Χαϊκάλη Αργυρώ Δεμεσώρη Αικατερίνη, Κολοτούρου Ασπασία, Τσεμπερούλη Αγγελική, με
αναπληρωματικές Μπαϊράμη Αγλαΐα, Παπασπυροπούλου Αθανασία και Βαρλάμου Ευαγγελία.

Τις επόμενες ημέρες, τα όργανα που προβλέπεται, θα συνεδριάσουν και θα συγκροτηθούν σε σώμα.