Ήταν μια υπέροχη διοργάνωση στο βουνό της πόλης μας, με πολλούς αθλητές και θεατές που μετέτρεψαν τον αγώνα σε γιορτή για τον αθλητισμό.

Όπως κάθε χρόνο το Panachaiko trail κέρδισε το ενδιαφέρον δρομέων από όλη την Ελλάδα που δήλωσαν συμμετοχή στις δύο διαδρομές που είχαν σαν αφετηρία το Πουρναρόκαστρο…

Ο αγώνας διοργανώθηκε για δεύτερη χρονιά από την «Πολιτιστική Δράση Βραχναιίκων και περισσότεροι από τριακόσιοι δρομείς βρέθηκαν στην εκκίνηση…

Η πρώτη διαδρομή των 16 χλμ. ήταν ή η πιο μικρή και πιο εύκολη, σε υψόμετρο 762 μέτρων και ήταν μέτριας δυσκολίας, ενώ η δεύτερη διαδρομή ήταν πιο απαιτητική με τους δρομείς να πρέπει να διανύσουν 20 χλμ. Σε υψόμετρο 1.450 μέτρων

Μπορεί να μην κατάφεραν να ανεβούν όλοι στο βάθρο κατακτώντας κάποιο μετάλλιο όπως έφυγαν με την αναμνηστική τους πλακέτα και έχοντας ζήσει μια υπέροχη εμπειρία.

Ο Νίκος Ροδόπουλος και Γιώργος Δρόσος τερμάτισαν πρώτοι στις δύο διαδρομές ενώ πολλοί από τους δρομείς έκαναν προσωπικά ρεκόρ.

Οι περισσότεροι εκτός του ότι ανανέωσαν το ραντεβού τους για του χρόνου αναμένεται να λάβουν μέρος και στον Ηράκλειο Άθλο ο οποίος θα γίνει και αυτός στην Αχαΐας στις 4 Ιουνίου!