Σημαντικές επιτυχίες κατάφεραν  οι αθλητές της Ολυμπιάδας Πατρών στους αγώνες βάδην που έδωσαν στο πανελλήνιο πρωτάθλημα που έγινε στην Φλώρινα.

Οι «πορτοκαλί» πήραν την δεύτερη θέση στους άνδρες, στα 20 χιλιόμετρα, με τον Κωνσταντίνο Ντεντόπουλο να κατακτά το αργυρό μετάλλιο μετά τον Αλέξανδρο Παπαμιχαήλ που κατέκτησε το χρυσό.

Στην τρίτη θέση τερμάτισε και πάλι αθλητής της Ολυμπιάδας και συγκεκριμένα ο Τσορδιάς. Από εκεί και πέρα δύο ακόμα μετάλλια κατέκτησε η Ολυμπιάδα στην κατηγορία των Κ23 πάλι με τον Τσορδιά και τον Κραβαριώτη.

Οι τρεις πρώτοι ανά κατηγορία
Άνδρες: Παπαμιχαήλ (ΑΟ Μυκόνου) 1.26.40, Ντεντόπουλος (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών) 1.32.07, Τσορδιάς (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών) 1.35.51

Γυναίκες: Ντρισμπιώτη (Φωκιανός Καρδίτσας) 1.34.00, Τσινοπούλου (Βέλος Π. Φαλήρου) 1.39.32, Καυκούλα (ΓΣ Καλλιθέας) 1.54.22

Κ23 Άνδρες: Τσορδιάς (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών) 1.35.51, Κραβαριώτης (ΑΕ Ολυμπίας Πατρών) 1.43.41, Καλαιτζίδης (ΠΑΟ Θέρσιπος) 1.54.25

Κ23 Γυναίκες: Καυκούλα (ΓΣ Καλλιθέας) 1.54.22, Κουρκουτσάκη (ΓΑΣ Ιλισσός) 1.57.50, Μπάνια (ΠΑΟ Θέρσιπος) 1.59.48.