Τα κατάφερε! Είχε άλλωστε τους αγαπημένους του μαζί αλλά και την ομάδα με την οποία σαρώνει στους διαγωνισμούς.

Ο λόγος για τον Πατρινό bodybuilder Στέφανο Λαϊνα ο οποίος σήκωσε γαλανόλευκη σημαία μέσα στο INBA/PNBA world championships– Hungary 2016.

Για την ακρίβεια πήρε την 6 η θέση στην κατηγορία Open Men -1.75 ανάμεσα σε 21 αθλητές από όλον τον κόσμο αλλά και την 5η θέση στην κατηγορία Masters 40+.

Μια τεράστια επιτυχία και ας μην ήταν η 1η θέση αφού ο ανταγωνισμός ήταν μεγάλος και πιο μεγάλη η προσπάθεια του Στέφανου όλον αυτόν τον καιρό για μια άψογη φυσική κατάσταση.

Ήταν μια σπουδαία διοργάνωση και ένα ακόμα πιο συναρπαστικό ταξίδι που τελείωσε με χαρά και πολλά συγχαρητήρια από τους παρευρισκόμενους στον χώρο…

Τόσο ο Στέφανος όσο και η υπόλοιπη ελληνική αποστολή έβαλε τα δυνατά της για την νίκη και έτσι θα επιστρέψουν με μετάλλια στην χώρα.

Να σημειώσουμε πως ο Πατρινός πρωταθλητής εμπλούτισε την τεράστια από βραβεία συλλογή του κάνοντας περήφανους τόσο την σύζυγό του Μαρία Χριστίνα Κιουτσούκου όσο και τον προπονητή του, Σταύρο Παπαδόπουλο.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια σε όλους για τα όσα κατάφεραν σε αυτό το παγκόσμιο πρωτάθλημα!